Naujienos
Visos naujienos

„Išsiderinęs“ žmogus: kaip susigrąžinti vidinę pusiausvyrą?

Spalio 6, 2016

Šiais laikais sutikti žmogų, kuris spinduliuoja vidine ramybe, harmonija, iš tiesų galima ne taip dažnai. Daug dažniau tenka susidurti su streso užvaldytais žmonėmis, kurie yra sudirgę, suirzę. Beje, tas neramumas, blaškymasis tarsi „virusas“ persiduoda ir kitiems: juo „užsikrečia“ ir namiškiai, ir kolegos darbe. Taigi stresas kyla dėl visko ir nuolat, o juk toks vidinės pusiausvyros nebuvimas gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

 

Dėl streso kaltas… gyvenimas

Nuo pat ryto pradėję skubėti ir lėkti, įtampoje praleidę dieną, nė kiek nenurimę grįžtame namo vakare. Taip šiandien gyvena ir jaučiasi daugelis žmonių. Jie praradę vidinę ramybę, pusiausvyrą, todėl nemoka tinkamai reaguoti į kasdienines gyvenimo situacijas. Tokiems žmonėms stresą sukelia viskas: ne vietoje kambaryje padėtas daiktas, „kamščiai“ kelyje į darbą, darbo krūvis ar grėsmė darbo netekti, nuolat kylančios kainos, eilė parduotuvėje ir t.t. Stresas nesirenka žmogaus pagal išsilavinimą, socialinį statusą ar amžių. Stresas kyla ir keliose įstaigose dirbančiam tarnautojui, ir namų šeimininkei, ir moksleiviui.

Vokietijoje atliktos pacientų apklausos rezultatai rodo, kad net 90 proc. respondentų patiria stresą įvairių situacijų metu. O kaip kone dažniausios įtampos, nerimo priežastys įvardijama laiko trūkumas, griežti darbų atlikimo terminai ir dideli darbo krūviai. Ypač tai aktualu 30–49 metų amžiaus grupės žmonėms, tarp kurių kas trečias kenčia nuo galvos skausmo, serga ligomis, kurias sukelia nuolatinis stresas. Kita bėda – kad tik mažoji dalis, apie 1,5 proc., tyrimo dalyvių nurodė, jog, esant šiomis aplinkybėmis, jie kreipiasi į medikus (tyrimo šaltinis: http://www.neurexan.de/innere–balance/).

 

Žmogus įsisuka į užburtą ratą it voverė

Para turi 24 val., o kad organizmas dirbtų darniai, „neišsiderintų“, šį laiką turėtume tinkamai paskirstyti: rekomenduojama 8 val. kokybiškai miegoti (miego trukmė – individualus dalykas, kai kuriems žmonėms gali užtekti ir mažiau miegoti, kitiems reikia daugiau), 8 val. dirbti ir 8 val. skirti šeimai, pomėgiams, aktyviam gyvenimui. Šio skirstymo esmė – išlaikyti balansą tarp darbo, miego ir poilsio. Miego vieta čia itin svarbi. Juk neišsimiegojęs žmogus jau nuo ryto būna pavargęs, jo organizmas nėra tinkamai pasiruošęs naujos dienos iššūkiams, todėl jį vargina nerimas, jis perdėtai reaguoja net į paprasčiausias situacijas. Nėra vidinio balanso – nėra ramybės. Užtat yra nerimas, įtampa, nervingumas. Visa tai sukelia grandininę reakciją, įsuka žmogų į užburtą ratą: rytinis nuovargis kelia nervingumą dieną, kuris nulemia neramų miegą naktį. Ir taip kasdien. Kai žmogus tokios būsenos būna ilgai, pasekmės gali būti labai skaudžios: nuo organizmo išsekimo iki įvairių ligų išsivystymo.

 

Patarimai stresui įveikti, vidinei pusiausvyrai atkurti

Sveikata, laimė, sėkmė neįmanomi be vidinės ramybės, kurią, kaip jau minėta, dažnai sutrikdo įvairios stresinės situacijos. Visiškai išvengti streso neįmanoma, nes niekas negali mūsų apsaugoti nuo nemalonumų, jaudulį keliančių įvykių, įtampos ar pavojų. Tačiau neigiamų pasekmių sveikatai galima išvengti arba jas sumažinti, padidinus atsparumą stresui, t.y. siekiant labiau pažinti save ir keičiant pasaulėžiūrą, įpročius, pozityviai mąstant ir laikantis sveikos gyvensenos nuostatų.

Padėti gali šie patarimai:

  • Pirmiausia reikia pripažinti, kad Jus kankina nerimas, nervingumas, nemiga, kad sunku sutelkti dėmesį, jaučiate energijos stygių, nuolatinį nuovargį, kad vargina nekontroliuojami nuotaikų svyravimai. Problemos pripažinimas – pirmas žingsnis problemos sprendimo link.
  • Antra – stengtis suvaldyti nervinį neramumą, įtampą. Tam reikia suprasti tikrąsias neramumo priežastis.
  • Trečia – mokytis adekvačiai vertinti situaciją, ieškoti problemų sprendimo būdų. Jeigu stresą kelia didelis darbo tempas, krūviai, mokytis planuoti laiką, neprisiimti per daug darbų.
  • Ketvirta – mokytis atsipalaiduoti. Yra įvairių metodų, kurie gali padėti atsipalaiduoti, gerinti relaksacijos įgūdžius. Stenkitės kasdien tam skirti bent 10 min.

 

Neurexan® – veiksmingas, natūralus būdas ištrūkti iš užburto rato

Neurexan® yra natūralus preparatas, per trumpą laiką sumažinantis įprastus streso simptomus, tokius kaip nervingumas, nerimas ir nemiga. Dienos metu jausitės ramesni ir labiau atsipalaidavę, todėl naktį miegas bus kokybiškesnis.

Tyrimo su 826 pacientais, kuriuos vargino nervingumas, neramumas, nemiga, dirglumas, hiperaktyvumas ar užmaršumas, rezultatai atskleidė, kad gydymas Neurexan® gali padėti per trumpą laiką smarkiai sumažinti šiuos simptomus. Net 77,4 proc. tyrimo dalyvių nurodė, kad smarkiai sumažėjo nerimo simptomai, palyginti su 41,5 proc. pacientų, kurie vartojo valerijono preparatų (šaltinis – Adopted from: Hübner, R., van Haselen, R., and Klein, P. (2009) Effectiveness of the homeopathic preparation Neurexan® compared with that of commonly used valerian–based preparations for the treatment of nervousness/restlessness – an observational study. The Scientific World JOURNAL: TSW Holistic Health & Medicine 9, 733–745. DOI 10.1100/tsw.2009.95).